Get Adobe Flash player

Elementy zabudowy wewnętrznej - ścianki działowe, drzwi, wiatrołapy, okna w tym przesuwne i wahadłowe, automatyczne, itp.

drzwi2.jpgDrzwi:

  • Estetyczny wygląd
  • Duża swoboda sprzyjająca kreatywności i indywidualnym rozwiązaniom
  • Duża różnorodność w doborze kolorów (paleta RAL, powłoki anodowe, okleiny, wariant dwukolorowy)
  • Różnorodność w doborze materiału (aluminium, tworzywo sztuczne)
  • Jakość przebadana dla całego systemu

 

 

 

 

SYSTEMY

b_220_200_16777215_00_images_stories_ALU_okna-drzwi_econoline.jpg

Aliplast Econoline

System ECONOLINE to system bez izolacji termicznej, przeznaczony do konstruowania wewnętrznych przegród, zarówno stałych jak i tych z oknami i drzwiami. Szerokość profili 51 mm (o 6 mm więcej niż standard rozpowszechniony na rynku) daje dużą swobodę dla projektantów i komfort dla wykonawców. System pozwala na stosowanie zestawów szybowych grubości od 3 mm do 38 mm. Szyby są mocowane i uszczelniane we wrębach skrzydeł przy użyciu listew przyszybowych z kształtowników aluminiowych oraz uszczelek. System Econoline jest kompatybilny z innymi systemami Aliplast: wspólne listwy szklące, uszczelki, narożniki i okucia. W systemie Econoline istnieje wersja profili drzwiowych ze specjalnie wyprofilowanym eurorowkiem okuciowym służącym do mocowania zaciskowych zawiasów wrębowych. Pewnego rodzaju uzupełnieniem jest podsystem INNERWALL, który świetnie nadaje się do kształtowania zabudowy biurowej – jest to surowy szkielet, do którego wstrzeliwane są lakierowane listwy. Istnieje tu możliwość stosowania wewnętrznych żaluzji.

b_220_200_16777215_00_images_stories_ALU_okna-drzwi_imperial.jpg

Aliplast Imperial

Profile trójkomorowe.

To seria wysokiej jakości profili z przekładką termiczną jest odpowiednia tam gdzie są wymagane surowe standardy dotyczące poziomu hałasu i izolacji termicznej. Przy dodatkowej barierze w formie pasa z tego samego materiału uzyskujemy system cztero komorowy.

Przegroda termiczna wykonana z poliamidu o szerokości 24mm wzbogaconego dodatkiem włókna szklanego.Kształtowniki o głębokości 65mm.

b_220_200_16777215_00_images_stories_ALU_okna-drzwi_triline.jpg

Aliplast Triline

Profile trójkomorowe.Przegroda termiczna o szerokości 14,8mm i 17mm.Kształtowniki o głębokości 51mm.
Ta seria wysokiej jakości profili z przekładką termiczną jest odpowiednia tam gdzie są wymagane standardy dotyczące poziomu hałasu i izolacji termicznej. Zagnieciony profil zawiera dwa wytłoczone aluminiowe profile które są oddzielone pasami poliamidu PA 6.6.25 wzmocnionego włóknem szklanym.

ZASTOSOWANIE:

Stałe witryny na szklenie szybą pojedynczą jak i szkłem zespolonym. Jedno lub dwa skrzydła otwierające do wewnątrz. Możliwość okien rozwierno-uchylnych, uchylnych, obrotowych w pionie jak i poziomie. Uchylno przesuwne okna i drzwi za pomocą specjalnego okucia.

b_220_200_16777215_00_images_stories_ALU_okna-drzwi_visofold.jpg

Aliplast Visofold

Profile trójkomorowe.Przegroda termiczna wykonana z poliamidu o szerokości 24mm wzbogaconego dodatkiem włókna szklanego.Kształtowniki o głębokości 65mm.

Drzwi harmonijkowe z przekładką pozwalają na realizowanie dużych przejść. System jest zbudowany na ościeżnicy której ruchome elementy są umieszczone w taki sposób aby mogły składać się na lewo lub prawo. Te elementy lub skrzydła są mocowane na zawiasach do słupków. Na dole słupka są wózkach które pozwalają na ślizganie się dopóki profil uszczelniający jest na górze, słupek jest wsparty wtedy na innym wózku. Jest wiele kombinacji takich otwieranych elementów.

Seria drzwi harmonijkowych jest najczęściej używana w hotelach, restauracjach, sklepach i w prywatnych domach gdzie jest konieczność otwarcia całej ściany aby stworzyć więcej miejsca podczas lata. System jest ponadto interesujący do ogrodów zimowych jako element całkowicie składany na okres letni.

visoglide.jpg

Aliplast Visoglide

System do drzwi typu „patio” z przekładką termiczną .
System nadaje się do oddzielenia tarasu od części mieszkalnej domu lub mieszkania. Idealnie spełnia się przy ogrodach zimowych lub zabudowach tarasów.

b_220_200_16777215_00_images_stories_ALU_okna-drzwi_ponzio_nt50.jpg

Ponzio NT50

Elementy zabudowy zewnętrznej - drzwi, okna , wiatrołapy, witryny, konstrukcje przestrzenne itp.

System profili aluminiowych bez izolacji termicznej. Przeznaczony jest głównie do wykonywania zabudowy wewnętrznej: wiatrołapów, boksów kasowych, gablot i ścianek działowych. Służy także do wykonania drzwi przesuwnych (sterowanych ręcznie lub automatycznie), wahadłowych oraz dymoszczelnych.
System NT 50 pozwala na zastosowanie wypełnień szklanych, paneli aluminiowych, wypełnień typu „sandwich”, płyt meblowych, gipsowo-kartonowych oraz poliwęglanowych o grubości 1-40 milimetrów.
Głębokość konstrukcyjna kształtowników – dla ościeżnic i skrzydeł - wynosi 52-60 mm.
NT 50 to zarówno system drzwi przymykowych, jak również współpłaszczyznowych z zawiasem wrębowym. Zaletą mocowanych osiowo zawiasów jest łatwość montażu oraz regulacja w trzech płaszczyznach.

b_220_200_16777215_00_images_stories_ALU_okna-drzwi_visofold.jpg

Ponzio NT52

System przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej, które wymagają izolacji termicznej. Konstrukcje wykonane w systemie NT 52 zakwalifikowane są do grupy materiałowej RMG 2.1.
rnSystem stwarza możliwość zastosowania wielu rozwiązań przy wykonywaniu różnego typu okien, drzwi i konstrukcji przestrzennych.
Zastosowane przekładki termiczne o szerokości 16 mm (proste i w kształcie omegi), zapewniają prawidłowe odwodnienie konstrukcji.
Głębokość kształtowników, dla ościeżnic i skrzydeł, wynosi 52-60 mm.

b_220_200_16777215_00_images_stories_ALU_okna-drzwi_ponzio_nt60pt.jpg

Ponzio NT60

Trzykomorowy system przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej, wymagających izolacji termicznej: wiatrołapów, witryn, okien, drzwi balkonowych i wejściowych.
Pozwala na budowę konstrukcji zakwalifikowanych do grupy materiałowej RMG 2.1.
Trzykomorowa konstrukcja usprawnia funkcjonowanie systemu i zachęca inwestorów do stosowania Ponzio NT 60PT. Dodatkowa komora powoduje zwiększenie sztywności. Dzięki temu w NT 60PT można wykonywać konstrukcje o dużych gabarytach.
Przekładki termiczne: proste i w kształcie omegi mają szerokość 16 mm.
Głębokość konstrukcyjna kształtowników, dla skrzydeł wynosi 60-68 mm, a dla ościeżnic 60 mm.

b_220_200_16777215_00_images_stories_ALU_okna-drzwi_ponzio_nt68.jpg

Ponzio NT68

Trzykomorowy system izolowany termicznie, przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej, zakwalifikowany do grupy materiałowej RMG 2.1.
Współczynnik przenikania ciepła ramy wynosi (dla okna) 2,08 W/m2K.
W systemie zastosowano profilowane przekładki termiczne o szerokości 24 mm. Stosuje się także przekładkę przesuwną kompensującą naprężenia spowodowane różnicą temperatur pomiędzy zewnętrzną częścią profilu zespolonego. Rozwiązanie to zapobiega utracie płaskości.
Głębokość konstrukcyjna kształtowników dla ościeżnic i skrzydeł wynosi 68-76 mm.
Dzięki trzykomorowej budowie i dodatkowym wzmocnieniom, system pozwala na wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach.

b_220_200_16777215_00_images_stories_ALU_okna-drzwi_ponzio_nt78.jpg

 

Ponzio NT78

System o trzykomorowej konstrukcji, przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej, zakwalifikowany do grupy materiałowej RMG 1.0 wg DIN 4108.
W systemie zastosowano przekładki termiczne o szerokości 34 mm powlekane specjalną, niskoemisyjną powłoką.
Głębokość konstrukcyjna kształtowników dla ościeżnic i skrzydeł wynosi 78 i 86 mm.
Dzięki trzykomorowej budowie i dodatkowym elementom wzmacniającym, system pozwala na wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach.

b_220_200_16777215_00_images_stories_ALU_okna-drzwi_ponzio_nt600.jpg

Ponzio Sliding 600

System bez izolacji termicznej przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej. Podstawowym przeznaczeniem systemu jest konstrukcja różnych typów okien i drzwi przesuwnych. Głębokość konstrukcyjna kształtowników dla ościeżnic i skrzydeł wynosi 31-96 mm.  W ofercie znajdują się również ościeżnice dwu i trzytorowe, dzięki czemu można budować konstrukcje o większej ilości skrzydeł w jednej ramie.

b_220_200_16777215_00_images_stories_ALU_okna-drzwi_ponzio_nt900tt.jpg

 

Ponzio Sliding 900tt

System izolowany termicznie przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej. Głębokość konstrukcyjna kształtowników dla ościeżnic wynosi 90-142 mm, a dla skrzydeł: 40 mm. W ofercie – analogicznie do systemu SLIDING 600 - znajdują się ościeżnice dwu i trzytorowe.

Odsłon artykułów:
119634

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

www.OKNOKAN.com.pl, 2013. All Rights Reserved.