Get Adobe Flash player

W określonych okolicznościach na powierzchniach zewnętrznych szyb izolacyjnych od strony zewnętrznej lub wewnętrznej może pojawiać się rosa. Roszenie powierzchni szyb od strony pomieszczenia jest określone przez współczynnik "U", wilgotność i ruch powietrza oraz temperatury wewnętrznej i zewnętrznej.

Powstanie roszenia na szybach jest wzmacniane przez utrudnienie cyrkulacji powietrza, głębokie ościeże, zasłony, donice z kwiatami, żaluzje, ogrzewanie podłogowe, niekorzystne rozmieszczenie grzejników itd.

Na powierzchniach zewnętrznych od strony zewnętrznej szyb izolacyjnych o szczególnie wysokiej izolacyjności cieplnej może przejściowo powstawać rosa. Jeżeli wilgotność powietrza zewnętrznego (wilgotność względna) jest bardzo wysoka, a temperatura powietrza wyższa niż temperatura powierzchni szyby.


Zwilżalność zewnętrzna szyb zespolonych

Zwilżalność zewnętrznych powierzchni szyb izolacyjnych może być zróżnicowana, np. przez ślady rolek, etykiet, papieru, przyssawek próżniowych, resztek mas uszczelniających, środków wygładzających i antyadhezyjnych. Jeżeli powierzchnie szyb są zmoczone na skutek roszenia, deszczu lub mycia może być widoczna różna zwilżalność.

Odsłon artykułów:
114889

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

www.OKNOKAN.com.pl, 2013. All Rights Reserved.